See all resources

BeRecruited Top 10 for June 2015


top10 (4)

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in June. Congratulations to our athletes and keep up the good work!





Men's Baseball


Tommy Hutsell from Eastview Senior in Apple Valley, MN

Jonathan Arroyo from Holy Cross High School, NY

Jake Niemeyer in Ray, MI

Cody Link from Edgewood High School in Mazomanie, WI

Dalton Emerich from Wilson High School in Sinking Spring, PA

Noah Davis from Huntington Beach High School in Huntington Beach, CA

Matt Kays from South Western Senior High School in Hanover, PA

John Willliam Hardwick from St. Andrew's Episcopal School in Brandon, MS

Harrison Grant from Durham Academy in Durham, NC

Eric Lawrence from Col. Zadok Magruder High School in Gaithersburg, MD

Men's Basketball


Ike Okwara from Montrose Christian School in Bowie, MD

Michael Winger from Waukee Senior High School in Waukee, IA

Aubrey Washington from University Christian School in Jacksonville, FL

Dean Masters from Natoma High in Natoma, KS

Mekhi Flagg from Institute of Technology Central of Syracuse in Syracuse, NY

Jonathan Doss from Cooper High School in Abilene, TX

Kenneth Goins II from Timber Creek High School in Sicklerville, NJ

George Dufala from Cathedral Prep School in Erie, PA

Matthew Zandstra from Illiana Christian High School in Schererville, IN

Elliott Johnson from Lake Braddock Secondary in Springfield, VA

Women's Basketball


Hayli Hoffman from Edmond North High School in Edmond, OK

Angelica Kilpatrick from Paloma Valley High School in Menifee, CA

Benna Ames from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park, MI

Madeline Tharp from Maple Grove Senior in Corcoran, MN

Destiny Lindsey from Gainesville High School in Gainesville, FL

Quartrina Daniels from Glynn Academy in Brunswick, GA

Iyona Parker from Avinger High School in Avinger, TX

Taylor Foulks from Lexington High School in Lexington, SC

Brenna Beckett from Broadview High School in Broadview, MT

Maggie Chau from San Francisco University High School in San Francisco, CA

Women's Diving


Margaret Engel from Dowling Catholic High School in Des Moines, IA

Brighid Dunn from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Sarah Barker from St. Bonaventure University in Greenfield, IN

Madi Molitor from Sartell Senior in Sartell, MN

Jamie Kimble from Prior Lake Senior in Prior Lake, MN

Serica Hallstead from Canandaigua Acad in Canandaigua, NY

Morgan Hitchings from Grand Rapids, MI

Myriam Lin from Palo Alto High School in Palo Alto, CA

Abigail Knapton from Marian High School in Omaha, NE

Michaela Sliney from Haverhill High School in Haverhill, MA

Men's Diving


Michael Burke from St. Charles North High School in Saint Charles, IL

Nathaniel Hernandez from Carroll Senior High School in Southlake, TX

Jack Newton from Niskayuna High School in Rexford, NY

Kevin Pomeroy from Half Moon Bay High School in El Granada, CA

Kobe Jones from Delhi, LA

Dae'Quan Quinn from Ben Davis High School in Granger, IN

Fares Alkazemi from Jeddah, Saudi Ariba

Daniel Pascal from The Branson School in Berkeley, CA

Iain Anderson from Helena High School in Helena, MT

William Henry III from St. Edward High School in Cleveland, OH

Women's Field Hockey


Celina Eosso from Mater Dei Prep in Matawan, NJ

Emilie Laubenthal from Olentangy High School in Lewis Center, OH

Jacquelyn Ciano from Springfield High School in Springfield, PA

Michaela Burke from Stroudsburg High School in Saylorsburg, PA

Kayla Mirtallo from Union Endicott High School in Johnson City, NY

Talya Cohen from Egg Harbor Township High School in Egg Harbor Township, NJ

Jennifer Kennedy from Norristown Area High School in Norristown, PA

Magni Mata from Walter Johnson High School in Bethesda, MD

Annina Aracri from Southampton, NJ

Lauren Reichert from Penn Trafford High School in Harrison City, PA

Men's Football


Chris Duncan from Taft Senior High School in Woodland Hills, CA

Jackson Clark from West Ranch High School in Stevenson Ranch, CA

Ramses Hernandez from Fairfax Senior High School in Los Angeles, CA

Giovonni Daniel from Cajon High School in San Bernardino, CA

Omar Ruiz from Los Angeles Mission College in Sylmar, CA

Darius Hulsey from Coachella Valley High School in Coachella, CA

Cullen Muir from Temecula Valley High School in Temecula, CA

Ricardo Sallas from St. Louis School in Waialua, HI

Jerome Rosborough from Morningside High School in Inglewood, CA

Tamatoa Neher from Kahuku High & Intermediate School in Kahuku, HI

Men's Golf


Zack Pokorny from Bergen Catholic High School, NY

Tyler Papura from Crestwood High School, PA

Christofer Rahm from American School of Dubai, Dubai

Arthur Ouimet V from East Windsor Senior High School, CT

Hunter Roberts from Bexley High School, OH

Connor Poffinbarger from Benton Cons High School, IL

Thomas Althoff from Cathedral High School in El Paso, TX

Kai Anthony McNeil from Massey Hill Classical High School in Fayetteville, NC

Anthony Castronova from Nutley High School in Nutley, NJ

Blake Harman from Penn High School, IN

Women's Golf


Rebecca Hasemann from Batavia Senior High School in Aurora, IL

Carley Hopton from Madison High School in Madison, NJ

MacKenzie Fabrizius from Spring Hill High School in Spring Hill, KS

Amanda Baker from Brooklyn High School, OH

Meanna Miller from Cleveland, OH

Alexandra Jennings from Northwest High School, KS

Lauren Muhlbauer from Council Rock High School North, PA

Elizabeth Clement from Pearland High School, TX

Cailyn Johnston from Blackman High School in Murfreesboro, TN

Carlee Nanney from Itawamba Agricultural High School, MS

Women's Ice Hockey


Katie Matott from Northeastern Clinton Senior High School in Rouses Point, NY

Elizabeth Pezzutto from Michael Power/St. Joseph in Downsview, Canada

Kylee Damm from Wadena-Deer Creek Senior in Wadena, MN

Kaitlyn Isaac from Wallaceburg District Secondary School in Wallaceburg, Canada

Katy Meehan from Archbishop Williams High School in Quincy, MA

Ella Sinclair from Swartz Creek High School in Davison, MI

Maddy Rog from Irondale High School in New Brighton, MN

Callie Hedges from Terry High School in Terry, MT

Katie King from Carmel Senior High School in Patterson, NY

Jordan Knoll from Warren Township High School in Gurnee, IL

Men's Ice Hockey


Thomas Marilgiano from Plainedge Senior High School in Seaford, NY

Kevin Anderson from Walkersville High School in Walkersville, MD

Tanner Vinson from Ashland High School in Ashland, WI

Cory Vecchio from Bloomingdale, IL

Carson Fascian from Dallas Center-Grimes Community High School in Dallas Center, IA

Mathieu Rachiele from Lancaster High School in Lancaster, NY

Brendan Umscheid from Wake Forest-Rolesville High School in Wake Forest, NC

Nick Goodrich from Milton Senior High School in Milton, VT

Duncan Coulson in Toronto, Canada

Noah Batcha from Traverse City Central in Traverse City, MI

Men's Lacrosse


Adam Gronowski from Catholic Memorial High School in Dousman, WI

Kevin Rice from Kellenberg Memorial High School in New Hyde Park, NY

Alec Singer from Mahtomedi Senior in Hugo, MN

James Kwon from Westview High School in Beaverton, OR

Brenden McCarthy from Malden Catholic High School in Everett, MA

Nikolai Sands from Burr And Burton Academy in East Dorset, VT

Duncan Coulson in Toronto, Canada

Nicholas Rodriguez from Timber Creek High School in Orlando, FL

Adam Wing from Lake Howell High School in Casselberry, FL

Ryan Theroux from Apopka High School in Apopka, FL

Women's Lacrosse


Kayla Mirtallo from Union Endicott High School in Johnson City, NY

Henley Peatross from Reynolds High School in Winston-Salem, NC

Elishia Davis from George Washington High School in Charleston, WV

Jessica Brumbach from Boyertown Area Senior High School in Gilbertsville, PA

Kierra Smith from Ramsay High School in Birmingham, AL

Chianna Mangieri from South Fork High School in Palm city, FL

Brittany Myrick from Hebron Academy in Auburn, ME

Kylee Brimsek from Tech High School in Saint Cloud, MN

Ashley Osbeck from Blaine High School in Ham Lake, MN

Dalisha Rivera from Eastern High School in Louisville, KY

Women's Rowing


Emily Astrom from Holy Names Academy in Seattle, WA

Stephanie Naccarato from Holy Cross Secondary School in St. Catharines, Canada

Isabel Ott from The Urban School of San Franci in Tiburon, CA

Alicia Piazza from Holy Cross Catholic Secondary School in St. Catharines, Canada

Audrey Hass from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Farms, MI

Naomi Trader from Institute of Notre Dame in Catonsville, MD

Shannon McGurty from Southfield School in Medford, MA

Madeline Parente from Trumbull High School in Trumbull, CT

Lauren O'Dell from Victor Senior High School in Victor, NY

Rachel Rosenberg from Montclair High School in Montclair, NJ

Men's Rowing


Brenden McCabe from Governor Simcoe Secondary School in St. Catharines, Canada

james skelding from Akron Alternative Academy in Toledo, OH

Nicholas Tagg from St. John's High School in Charlton, MA

Jason Ngo from Egg Harbor Township High School in Egg Harbor Township, NJ

Danny Sullivan from Boston College High School in Scituate, MA

John Wallach from St. Xavier High School in Loveland, OH

Trevor Calimer from Absegami High School in Egg Harbor City, NJ

Liam Keane from St. Andrew's Regional High School in Victoria, Canada

William Wrobel from Home Schooled in Henrico, VA

William Creedon from Colorado Academy in Denver, CO

Men's Soccer


Geovani Rivera from Gallup, NM

Jacob Jerles from Norman High School North in Norman, OK

Stephen Crotty from Greenhill School in Dallas, TX

Jeremiah Perkins from Fort Gibson High School in Fort Gibson, OK

Christian Clardy-Lopez from Artesia High School in Artesia, NM

Alejandro Daniel from Franklin High School in El Paso, TX

Irving Trejo from Fort Worth, TX

Mauricio Marcos from Mission, TX

Chris Bates from Louisville High School in Louisville, MS

Ulises Lopez from Riverside, CA

Women's Soccer


Eve Matten from Sewickley Academy in Moon Township, PA

Brianna Doherty from Palmerton Area High School in Palmerton, PA

Katelyn Wagner from Cicero-North Syracuse High School in Cicero, NY

Torrie Epling from Point Pleasant High School in Point Pleasant, WV

Tahelah Noel from Christian Central Academy in Williamsville, NY

Maggie O'Donnell from Avon High School in Avon, OH

Savannah Silone from Allen East High School in Lima, OH

Precious Rucker from Chicago, IL

Ellyse McKenzie from Bloom-Carroll High School in Lancaster, OH

Jessica Lamanno from Oceanside Senior High School in Oceanside, NY

Women's Softball


Olivia Knies from Jasper High School in Jasper, IN

Evelyn Drake from Central Magnet School in Murfreesboro, TN

Tori Ramert from Yoakum High School in Yoakum, TX

Michaela Contreras from Nyack Senior High School in Valley Cottage, NY

Madison Drezek from Yorktown High School in Yorktown Heights, NY

Mackenzie Provin from Fort Dodge High School in Fort Dodge, IA

Alexis Rodriguez from Tulare Western High School in Tulare, CA

Natalie Bruno from Exeter High School in Stratham, NH

Davin Ateman from Martin High School in Arlington, TX

Ashtyn Carpenter from Carroll Academy in Coila, MS

Women's Swimming


Eleanor Matheson from Homeschool in Northglenn, CO

Kalanne Krause from Panama City Beach, FL

Cassie Ward from Forestview High School in Gastonia, NC

Keitra Lloyd from St. Augustine's College in Nassau, The Bahamas

Larissa Nanna from Carroll High School in Huntertown, IN

Anna Pringle from Titusville High School in Titusville, FL

Jensen Keck from De Kalb High School in DeKalb, IL

Heidi Schellin from Pensacola, FL

Kristin Van Anden from Queensbury Senior High School in Queensbury, NY

Francesca Vandersluis from Suncoast Community High School in North Palm Beach, FL

Men's Swimming


Ethan Webber from Prestonwood Christian Academy in Plano, TX

Joshua Jones from Saint Stephens High School in Hickory, NC

Danilo Concha from Trabuco Hills High School in Mission Viejo, CA

Dante Scrivani from Dallastown Area High School in Jacobus, PA

Xachary Tompkins from Benton Central Junior-Senior High School in Fowler, IN

Nicholas Bloom from Central Dauphin Senior High School in Harrisburg, PA

Kebner Antalosky from North Schuylkill Junior/Senior High School in Frackville, PA

Austin Hancock from Cathedral Prep School in Erie, PA

GuoQuan Liang from Boston Latin in Boston, MA

Daniel Crews from C.E. Byrd High School in Shreveport, LA

Men's Tennis


Jake Johnson from Krum High School in Krum, TX

Joey Gotchnik from Cloquet Senior in Cloquet, MN

Peter Berno from Maranatha Christian Academy in Plymouth, MN

Zach Healy from Dixon High School in Dixon, IL

Joseph Mcfadden from Loyola Academy in Glenview , IL

Brandon Willis from Argo Community High School in Bridgeview, IL

Gabe Binversie from Plymouth High School in Plymouth, WI

Justin Gdaniec from Fort Atkinson High School in Palmyra, WI

John King from Marmion Academy in Geneva, IL

Trevor Carlson from Stillman Valley High School in Byron, IL

Women's Tennis


Madison Yaeger from Martinez, CA

Rachel Wolfe from Frankel Jewish Academy in Bloomfield Hills, MI

Shrarre Smith from Creve Coeur, MO

Skylar Yoder from Tulsa, OK

Rachael Buttolph from Harry D Jacobs High School in Algonquin, IL

Kathleen Kuhn from Hazelwood West High School in Hazelwood, MO

Shaunice Hampton from Hillcrest High School in Country Club Hills, IL

Danielle Smallwood from Rich East Campus High School in Park Forest, IL

Kendall Junger from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Mati Kissack from Marengo High School in Marengo, IL

Women's Volleyball


Jerrica Richmond from Robert A Taft Information Technology High School in Cincinnati, OH

Sara Hawkins from Youngker High School in Buckeye, AZ

Erica Potter from Lakewood High School in Woodland, MI

Kelsey Smith from Sanderson High School in Raleigh, NC

Abigail Cole from Curtis Senior High School in University Place, WA

Ashlin Thomas from Faith Christian School in Euless, TX

Madison Hoch from Algona High School in Algona, IA

Baylee Jensen from Olive Branch Christian Homeschool in Radcliff, KY

Jelena Vujicic from Xavier University in Belgrade, LA

Brooklynn Hesson from Panola Junior College in Porter, TX

Men's Volleyball


Scott Stevens from San Pedro Senior High School in San Pedro, CA

Kevin Vazquez from Colegio el Redentor in Bayamon, Puerto Rico

Christian Martin from Spring Hill, KS

Christopher Woolslayer from Central Bucks High School-East in Furlong, PA

Garrett Broberg from El Dorado High School in Placerville, CA

Rudy Wright from Loma Linda, CA

Kurt Fults from Valencia, CA

Elijah Plasterer from Cumberland Valley High School in Carlisle, PA

Keanu Perry from William E Tolman Senior High School in Pawtucket, RI

Javier Guereca from Juarez Community Academy High School in Chicago, IL

Men's Water Polo


Micah Marmorstein from Woodcreek High School in Roseville, CA

Edwin Doo from Valencia High School in Placentia, CA

Jack Gregov from Homestead High School in Sunnyvale, CA

Peter Dales from Glenbrook South High School in Glenview, IL

Joseph Schafer from Foothill High School in Pleasanton, CA

Paul Carey from Los Alamitos High School in Long Beach, CA

Rex Riley from Cathedral Prep School in Erie, PA

Daniel Sarrasin from College Park High School in Pleasant Hill, CA

Gibson Fleming from Clear Creek High School in El Lago, TX

Zack Acencio from Monache High School in Porterville, CA

Women's Water Polo


Taylor Edmisten from Temescal Canyon High School in Anza, CA

Sawyer Belville from Ayala High School in Chino, CA

Stefania Moore from Mission Bay Senior High School in San Diego, CA

Tatum Skove from South Broward High School in Hollywood, FL

Denise Serrano from Roosevelt Senior High School in Los Angeles, CA

Carly Kesterson from Glendora High School in Glendora, CA

Hannah Twigg-Smith from Hawaii Prep Academy in Kamuela, HI

Hayley Pogue from Torrey Pines High School in San Diego, CA

Kaela Codo from Naperville Central High School in Naperville, IL

Allie Novak from Rancho Cucamonga High School in Rancho Cucamonga, CA

Women's Wrestling


Angela Mancini from Wyoming Seminary Upper School in Wilkes Barre, PA

Haley Roberts from Manvel High School in Pearland, TX

Tiffany Juarez from Diamond Ranch High School in West Covina, CA

Rachel Meadows from Antelope High School in Antelope, CA

Melissa Scales from Socorro High School in El Paso, TX

sophia carson from Penobscot Valley High School in maxfield, ME

Cassidy Freeman from Central Valley High School in Spokane Valley, WA

C D from Abbeville Christian Academy in San Francisco, AL

Lizett Gonzalez from Langham Creek High School in Houston, TX

Camille Caoile from Pittsburg Senior High School in Pittsburg, CA

Men's Wrestling


Jake Richards from Tunkhannock High School in Tunkhannock, PA

Aaron Kruk from Naperville North High School in Naperville, IL

Aire Trice from Northside High School in Columbus, GA

Scott Taylor from West Delaware High School in Manchester, IA

Jahcoy Henry from Northeast High School in Philadelphia, PA

Mitchell Gochenaur from Mechanicsburg Area Senior High School in Mechanicsburg, PA

Omar Cedano from Livingston High School in Livingston, CA

Chase Singletary from Palmetto Ridge High School in Naples, FL

Samson Akporotu from Academy Park High School in Folcroft, PA

Bryce Canepa from Westlake High School in Thousand Oaks, CA

Men's Track and Field, XC


Donte Wohlfeil from Huntley Project High Schl in Worden, MT

Tyler Jones from Sandwich Secondary School in LaSalle, ON

Darrick Lawrence from Beddingfield High School in saratoga, NC

Davis Vasconcellos from Pembroke High School in Pembroke, MA

Zane Shires from Oak Park High School in Simi Valley, CA

James Costin from White House High School in White House, TN

Christopher Tageant from Neah Bay High School in Neah Bay, WA

Jajuan Jasper from Thornwood High School in Chicago, IL

Devin Whitewolf from Anadarko High School in Anadarko, OK

Ryan Grimm from Union High School in Camas, WA

Women's Track and Field, XC


Caylee Yeager from McGregor High School in McGregor, TX

Marissa McPhillips from Narragansett High School in Narragansett, RI

Morgan Fuerst from Waterford Mott High School in Waterford, MI

Hannah Johnston from Vancouver Technical Secondary School in Vancouver, Canada

Kayla Smith from Briar Woods High School in Ashburn, VA

Cera Chavez from Los Lunas High School in Los Lunas, NM

Hailey Williams from Mayde Creek High School in Houston, TX

Madison Gibson from Pflugerville High School in Pflugerville, TX

Kaya Knake from Salem High School in Canton, MI

Taylor Arco from Mission Viejo High School in Mission Viejo, CA



You might also like…

Athletic

Student Athletes - What, Where and Who? [Infographic]

2012 National Signing Day (February 1) is the day when reporters focus on the top high school football players committing to recognized programs such as USC, Michigan, LSU, Texas and more. While these players will be mentioned on ESPN,...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for July 2018

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in July. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Hayden Ross Archer from...

Athletic

BeRecruited Top 10 for June 2014

Baseball Jake Smith from Highland High School in Gilbert, AZ Luke Vandertie from Santa Fe Christian Schools in Solana Beach, CA Adam Kovash from Marshall Senior in Marshall, MN Andrew Thornton from Brooke Point High School in...