See all resources

BeRecruited Top Ten for June 2020


Trophy in the air blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in June. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Jovani Reynoso from Ozone Park, NY

Mike DeCrescenzo from Port Chester Senior High School in Port Chester , NY

Daryl N Dell'Anno Jr. from Celina High School in Celina, TX

Quinn Baier from Sauk Prairie High School in Prairie du Sac, WI

Angel Ducret from Cristo Rey High School in Bronx, NY

Caden Rhys Armstrong from Ontario High School in Mansfield, OH

Jacob Conquest from Greenbrier High School in Greenbrier, TN

Ryan G Teplitzky from Bethlehem Central Senior High School in Delmar, NY

Chris Larkin from Centennial High School in Las Vegas, NV

Jaylon Lucky from Westlake High School in Atlanta, GA

Men's Basketball


Jordan Dubois from St. Augustine High School in New orleans , IA

Riley Duncan from Cowan High School in Muncie, IN

Krosby Aasness from Underwood Secondary in Fergus Falls, MN

Nikola Bosić from Cardinal O Hara High School in North Tonawanda , NY

Damari Holder from Schenectady High School in Schenectady, NY

Marco Mayorga from Cloquet, MN

Gabe Lamer from Purchase Line Junior/Senior High School in Clymer, PA

Shaun Patterson Jr. from Thornton High School in Harvey, IL

Karlo Colak from New Trier Township High School Winnetka in Green Bay, IL

Amare Moore from las vegas, NV

Women's Basketball


Bianca McDowell from South Broward High School in Miami , FL

Sophie Pelton from Maine-Endwell Senior High School in Endwell, NY

Haley Van Voorhis from Christchurch School in The Plains, VA

Kaylin Hildreth from Kenton High School in Kenton, OH

Maria Orfanos from Bishop Fenwick High School in Lynn, MA

Madison A Michienzie from Taunton High School in Norton, MA

Destiny J Green from Concord , NC

Shakaylah Cohen from Effingham , SC

Paris Wrighten from Bronx , NY

Elaine Marie Smith from Pleasant Garden, NC

Men's Diving


Charles rockefeller from James W. Mitchell High School in new port richey, FL

Marcel Mateos Salles from Reagan High School in San Antonio, TX

Ethan Radio from Parkland Senior High School in Allentown, PA

Ethan T Badrian from James Hubert Blake High School in Silver Spring, MD

Robert William Gref III from Issaquah High School in Bellevue, WA

Ryan Quinn from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Joshua Shipley from Oakton High School in Oakton, VA

Clay Foster from Kenston High School in Chagrin Falls, OH

William Joseph Jansen from Fishers High School in Fishers , IN

Nick Tarantino from Glenbrook South High School in Glenview, IL

Women's Diving


Ava Langheim from Whitfield School in ladue, MO

Kendall E Nigh from Poland Seminary High School in Poland, OH

Kaitlin Simons from Northridge High School in Middlebury, IN

Allyson Blumenfeld from John Hersey High School in Arlington Hts, IL

Erica Peters from Ankeny High School in Ankeny, IA

Tess Weatherhead from Hopkinton High School in Hopkinton, MA

Maria Vivian Meinhardt from St. Ursula Academy in Cincinnati, OH

Kaylee S Smith from Marysville High School in Kimball , MI

Grace Isabell Antonia Ally from chesterfield

Leah Fletcher from LEEDS, AL

Men's Track and Field, XC


Jacob Mayourian from Roslyn High School in Roslyn, NY

Antonio Nava from Brandeis High School in San Antonio, TX

Terran Chrisman from West Vigo High School in West Terre Haute, IN

Nicholas Christian Paxon from Huntington High School in Zavalla , TX

jean origene from Newburgh Free Acad in newburgh, NY

Cisro Hill from Hernando High School in Brooksville , FL

Nolan Krumhansl from Fairview High School in Fairview Park, OH

Edwin Nimoh from Lakota West High School in Liberty Twp, OH

Jack Myers from Athens High School in Athens, OH

Michael Maney from Tornillo High School in Tornillo, TX

Women's Track and Field, XC


Maggie Froning from Oak Ridge High School in Oak Ridge, TN

Madison Rose Coglianese from Lincoln-Way Central High School in Mokena, IL

Madison Coglianese from Lincoln-Way Central High School in Mokena, IL

Lauren Brooks from Providence High School in Charlotte , NC

Kamryn Hoehne from Academy For Tech & C in Santa Fe, NM

Cassidy Stoddard from Skyview High School in nampa, ID

Janan Khalil from Dakota High School in Macomb, MI

Sarah Zdansky from Seven Lakes High School in Katy, TX

Brooke Wallace from Soquel High School in Aptos, CA

Giselle Russi from Ardrey Kell High School in Charlotte, NC

Women's Field Hockey


Maya Lee from Our Lady of Mercy Academy in Glassboro, NJ

Lena fazzolari from Barker High School in Gasport, NY

Catherine Gluodenis from Sanford School in Landenberg , PA

Hailee Lindelof from Belfast Area High School in Swanville, ME

Emily Ann LeBlanc from Manchester Memorial High School in Manchester, NH

Andrea Tapia from James Hubert Blake High School in Silver Spring , MD

Adriana Leguia from Wilson Area High School in Easton, PA

Nikki H Le from Albert Einstein High School in Silver Spring, MD

Natasha Browning from Oakville Trafalgar High School in Oakville, ON

bridget rosenfeld from Massapequa High School in Massapequa, NY

Men's Football


Logan Emanuel from North Boone High School in Poplar Grove, IL

Devin A Ramirez from Arbor View High School in North Las Vegas, NV

Travis Hayden from Fairfield Ludlowe High School in Fairfield, CT

Keon Smart from The Walker School in Woodstock, GA

Trevor Manning from Cypress, TX

Robert Walchak from Pottsville Area High School in Pottsville, PA

Colin Trautt from Northwestern High School in Poplar, WI

Isaiah Zelasney from Osceola High School in Osceola, NE

Marc Raymond from Olympia High School in Orlando, FL

Eathan Teale from Claremont Secondary School in Victoria, BC

Men's Golf


Logan Douthat from Giles High School in Pearisburg , VA

Michael Hall from Riverbend High School in Fredericksburg, VA

Riley Norris from John Glenn High School in Cambridge , OH

Aiden Coleman from Leland High School in Traverse City, MI

Jake Ryan from Curtis Senior High School in University Place, WA

Zach Houchin from Shelby County High School in Shelbyville , KY

Jake Ramsey from St. Christopher's School in Richmond, VA

Cole Sanders from Carl Sandburg High School in Orland Park, IL

Sean Kelley from Pittsford-Mendon High School in Pittsford, NY

Devin Alexander Bentley from Paw Paw High School in Paw Paw, MI

Women's Golf


Nina Shaffer from Cuyahoga Valley Christian Acad in Uniontown, OH

Megan Malyluck Thiravong from Rochelle Township High School in Rochelle, IL

Madyn Black from Hazelton, ID

Kaila Nicole Bonawitz from Mountain View High School in Vancouver, WA

Jaclyn HoJung Yoo from Bellevue High School in Bellevue, WA

Kaitlyn Waple from Emil E. Holt Senior High School in Wentzville , MO

Claire Elizabeth Sampson from Perry Meridian High School in Indianapolis, IN

Bridget Boczar from Plymouth High School in Canton, MI

Delaney Davis from Troy High School in Troy, OH

Madeline Kent from Mainland Regional High School in Linwood, NJ

Men's Ice Hockey


Alexander Park from Chatham - Kent Secondary School in Chatham, ON

Jacob Fiset from Québec

Nicolas Tessier from Mont saint-hilaire

Carter Michael Lansdale from Kennedy Senior in Bloomington, MN

AIDEN GONZALEZ from Edward Little High School in New Gloucester, ME

Caleb Boylan from Michipicoten High School in Wawa, ON

Noah Patrick from Barrie North Collegiate in Barrie, CA

Vincent Robert from Carignan, QC

Ethan Letendre from Cranston, RI

Tommy Peterson from Arlington Catholic High School in Burlington , MA

Women's Ice Hockey


Layne Diffley from Divine Savior Holy Angels High School in New Berlin, WI

Men's Lacrosse


John Nagle from Duxbury High School in Duxbury, MA

Collin M Fredrickson from Perrysburg High School in Perrysburg, OH

Connor Machado from Justin-Siena in Napa, CA

Logan Coon from Oakwood High School in Dayton, OH

Ethan Schaal from Hartford High School in White River Junction , VT

Ben Salazar from Westlake High School in Austin , TX

Kyle TwoBulls from St. Charles North High School in South Elgin, IL

Nate Senez from Efland, NC

Keith White from District Heights, MD

Zach Busby from Cedarburg High School in Cedarburg, WI

Women's Lacrosse


Emma Denman from Holt Central High School in Holt, MI

Riley Elizabeth McCall from Northwest Guilford High School in Oak ridge , NC

Erin Scott from Cass Technical High School in Detroit , MI

Maya Grace Young from Norco High School in Mira Loma, CA

Grace Delgado from Cathedral High School in Indianapolis, IN

Jaidan Sullivan from Westlake High School in Atlanta, GA

Marla Warrior from Salamanca High School in Salamanca , NY

Mia Nieves from Mercy Academy in Louisville , KY

Lauren Ruggiero from Lunenburg High School in Lunenburg, MA

Alison Ahern from Cherry Hill High - West in Cherry Hill, NJ

Men's Rowing


Calum Thomas Mckee Murphy from Bishop Ridley College in St. Catharines, ON

Fernando Vaca from Bishop Ridley College in St.Catharines, ON

August Karl Mericle from Ventura, CA

Ria Raheja from Pope High School in Roswell, GA

Philip Powichroski from Roswell High School in Roswell, GA

Jack Corliss from Marine Academy of Science And Technology in Holmdel, NJ

Avery Keefe from Bishop Guertin High School in Westford, MA

Edan Blecher from The Lawrenceville School in Princeton, NJ

Nemanja Šajatović from Belgrade

JayWoo Kook from Greenwich High School in Riverside, CT

Women's Rowing


Gabriella M Parisi from Shenendehowa High School in Clifton Park, NY

Elizabeth Hall from Windermere, FL

Cillian Elise Mullen from Batavia Senior High School in Batavia, IL

Elizabeth A McFarlane from Oakland, FL

Eugenia Rodriguez-Vazquez from Princeton High School in princeton, NJ

Jadyn Kelsey from Winter Springs High School in Casselberry, FL

Brianna Jean McDaniel from St. Ignatius College Prep School in Blue Island, IL

Paige Perrott from Winter Park High School in Winter Park, FL

Anna Rapaglia from Ridgefield High School in ridgefield, CT

Anna Pamenter from Lorne Park Secondary School in Mississauga, ON

Men's Soccer


Tyler Joshua Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Andrew Lidonnice from Madison Christian School in Canal Winchester, OH

Bryce Sheridan from West Des Moines , IA

Juan Carvallo from Cypress Bay High School in Weston , FL

Jose Zaragoza from Pickerington High School North in Pickerington , OH

Colten Covix from Montgomery County High School in Mount sterling , KY

Brant Tarter from Pearl River Central High School in Carriere, MS

Quentin Kirkpatrick from Midview High School in Grafton, OH

Owen Greene from Ballard High School in Seattle, WA

Divine Ubani from Thomas Worthington High School in WESTERVILLE, OH

Women's Soccer


Jennifer Ramos Jimenez from South Mecklenburg High School in Charlotte, NC

Ava White from Newberg High School in Newberg, OR

Stacia Brooks from Branham High School in San Jose, CA

Isabella Cress from Alexandria, VA

Railey N Mouton from Hancock High School in Perkinston, MS

Corinne Shimek from New Philadelphia High School in New Philadelphia , OH

Lily Broussard Doré from Lafayette, LA

TRISTA CLEAVES from Millville Senior High School in Millville, NJ

Kitana Watson from Oak Park & River Forest High School in chicago, IL

Alyssa Sanders from Bishop Ready High School in Grove City, OH

Women's Softball


Brooke McGlinchey from Belle Plaine Senior in Belle Plaine, MN

Ella Moncada from Southwest High School in Fort Worth , TX

Michaela Hobson from Westfield Senior High School in Westfield , NJ

Sonnie Andersen from Godley High School in Godley, TX

Takyla Davis from Georgetown, DE

Sophia R Simmons from South in Grand Prairie, TX

Janna Holloway from North Paulding High School in Dallas, GA

Cheyenne Rochfort from Denton, TX

Nora Roche from Bishop Ireton High School in Alexandria, VA

McKenzie Presson from Surry County High School in Wakefield, VA

Men's Swimming


Eoin Young from Springfield , OH

Konnor D Kolberg from Colony High School in PALMER, AK

Lucas Knopsnyder from Ephrata Senior High School in Ephrata, PA

Michael Dubner from Grandview Prep School in Boca Raton, FL

Lukas Rakowsky from St. Charles Prep School in Powell, OH

Andres Eduardo Saa from Seven Lakes High School in Katy, TX

Ryan Thomas Higgins from River Dell Regional High School in River Edge, NJ

Blake Alan Jorgens from Cherry Creek High School in Parker, CO

Shelton Nicholas Harviel from Faith Heritage Christian Acade in Germantown, TN

Dalton Husketh from Northern High School in Durham, NC

Women's Swimming


Aldercy Bui from Cypress, TX

Mia Strazny from Lincoln High School in Manitowoc , WI

Logan R Koszyk from Penn High School in Osceola , IN

Kathryn Sheldon from Saguaro High School in Scottsdale, AZ

Victoria L. Whidden from Harpursville Junior/Senior High School in Port Crane, NY

Masha Prima from Robinson Secondary in Fairfax, VA

McKenna Stone from Metea Valley High School in Naperville , IL

Esther Lin from Pine Crest School in Sea Ranch Lakes, FL

Regan St. John Gunzy from Xavier College Prep in Mesa, AZ

Waren Graeve from Lewis Central Senior High School in Missouri valley , IA

Men's Tennis


Elliott Parrish from Niles North High School in Skokie, IL

Luke Wells from Westminster Schools of Augusta in South Carolina, SC

Anthony Jacobo from Pittsburg Senior High School in Pittsburg, CA

Subhan Salik from islamabad, AL

Nathaniel Werrett from Hurricane High School in Hurricane, UT

Shravan DESIKAN from Yorktown High School in YORKTOWN HEIGHTS, NY

Nolan Syth from Arcadia High School in Arcadia, CA

David Alarcon from Belen Jesuit Prep School in Miami, FL

Nabil Eissa from William T. Dwyer High School in Palm Beach Gardens, FL

Will Roth from Mooresville Senior High School in Mooresville, NC

Women's Tennis


Enyu Leong from Susan E. Wagner High School in Staten Island, NY

Miranda Sida from Geneva Community High School in Geneva, IL

Andrea Poku from Seneca Valley High School in Germantown , MD

Courtney Rich from Tipton High School in Tipton, IN

Sabrina Lopez from Katy, TX

Ibet Sosa from Belvidere, IL

Tia Johnson from Kankakee High School in Kankakee, IL

penelope henshaw from Sacred Heart Academy in Malverne, NY

Alessia Tripaldelli from Caserta

Jessica August from Indian Hill High School in Cincinnati, OH

Men's Volleyball


Ian Glashagel from Oswego High School in Oswego, IL

McCord Riegler from Lincoln High School in New Albany, OH

Christopher Saldivar from Richmond Hill, NY

Carson P Arkay-Leliever from St. Joseph High School in Fairfield, CT

AUSTIN SCOTT from North Point High School in WALDORF, MD

Cade Scott Whitfield from Harmony High School in Harmony, FL

Amer Iriskic from Von Steuben Metro Science High School in Chicago, IL

Niall Finnegan from Burlingame High School in San Mateo, CA

Kanalu Kahale from Molokai High School in Kualapuu, HI

Zach Moreano from Warren Township High School in Gurnee, IL

Women's Volleyball


Aaliyah Longshaw from Yellow Springs/McKinney High School in Yellow Springs , OH

Brooklynn Marie Cartagena from East Boston High School in East Boston, MA

Brooklynn Burnside from Dike, TX

Valeria Martinez-Vargas from Chorrillos

Sophia Marie Salas from Adams High School in Granger , IN

Avery Mae Schwartz from Pearland High School in Pearland, TX

Gabriella Gonzalez from Bay High School in Panama city , FL

Annikkha Setlak from Gavit High School in Hammond, IN

Emma Baylee Vermeersch from Yucaipa High School in Yucaipa, CA

Zaria Amore Harris from Tacoma, WA

Men's Water Polo


Hunter Smith from Mount Saint Joseph High School in Arnold, MD

Women's Water Polo


Emma Grimaldi from Alameda High School in Alameda, CA

Samantha Marovic from San Ramon Valley High School in Danville, CA

Alexa Carrillo from Alta Loma High School in Rancho Cucamonga , CA

Allison Kelly from James Logan High School in Union City, CA

Mackenzie Edwardson from Curtis Senior High School in University Place, WA

Anahi Lopez Soriano from Lakeside High School in Lake Elsinore, CA

Ella Buell from Vista Murrieta High School in Murrieta , CA

Alicia Warren from Puyallup High School in Edgewood, WA

Cailin Scheussler from Polytechnic High School in Riverside, CA

Elizabeth Terry from Mira Costa High School in MANHATTAN BEACH, CA

Men's Wrestling


Ryder Pierce from Springfield, OH

Karam Murad Abuhelal from Wayne High School in huber heights, OH

Doug Cohen from WASHINGTON, DC

Keagan Bolman from Dixon High School in Sneads Ferry, NC

isiah fusaro from Salem High School in conyers, GA

Joseph Gorman from Carrillo (Maria) High School in Santa Rosa , CA

Sebastian Lausterer from Wahoo High School in Wahoo, NE

Matthew Penna Alves Ackbar from Alonso Senior High School in Tampa, FL

Caleb Chaves from Arundel Senior High School in ODENTON, MD

Liam John Knight from Danbury High School in Danbury, CT

Women's Wrestling


Sienna Sanchez from Golden West High School in Visalia, CA

Annikka Nordby from East Chapel Hill High School in Chapel Hill, NC

You might also like…

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for March 2020

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in March. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Brennan OBrien from...

Athletic

How Athletic Training Helps On and Off The Field

Some parents might argue that sports take away from academics. However, I would argue against that. Sports not only helped motivate my academic desires, but also taught me more than I would ever learn in the classroom. It was because of...

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for September 2017

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in September. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Connor J...